Nasza strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb, więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Kierowca wyścigowy Maciej MANEY Manejkowski


Cześć! Nazywam się Maciej Manejkowski. Jestem kierowcą wyścigowym oraz konstruktorem prototypowych samochodów wyścigowych - w środowisku Motorsportowym nazywają mnie: MANEY

Jestem  emocjonalnie oraz zawodowo związany z Avalon Extreme Racing - projektem Fundacji Avalon. Mam zaszczyt być ambasadorem projektu Prawdziwy Sport Jest Jeden, gdzie razem z Sebastianem Luty, na co dzień łamiemy stereotypy w motorsportowym świecie. To właśnie dlatego
moje auto jest oklejone w barwy Avalon Extreme Racing. Więcej dowiesz się na: www.avalonextreme.pl . 

W myśl mojej zasady Motorsport Bez Tajemnic dzielę się wiedzą i doświadczeniem jakie zdobyłem przez ponad 25 lat czynnego udziału w różnych dziedzinach Motorsportu. Mam nadzieję, że mnie kojarzysz z branżowych publikacji na YT czy FB. 

Rok 2019 to mój pierwszy sezon w Mistrzostwach Polski Rallycross. Wystartowałem w królewskiej klasie Super Cars – grupie light, czyli aut z mniejszym ogranicznikiem dolotu. Pomimo, że nasze auta wyglądają bliźniaczo, dysponujemy mocą o połowę mniejszą niż Super Car'y. Dzięki temu możemy się ścigać znacznie taniej, a wcale nie mniej efektownie. 

Od początku swojej kariery w Mistrzostwach osiągam bardzo dobre wyniki. Już w debiutanckim sezonie, za kierownicą Mitsubishi Lancer Evo X, wygrałem wiele wyścigów, co finalnie przełożyło się na zdobycie tytułu II v-ce Mistrza Polski Rallycross 2019

Mimo wielu zwycięstw w  2020, sezon zakończyłem tytułem v-ce Mistrza Polski Rallycross 2020. Plan zdobycia najwyższego stopnia podium pokrzyżował poważny wypadek, do którego doszło na finałowej rundzie. Z winy innego zawodnika dachowałem, a mój Lancer Evo X został mocno
zniszczony (poniżej załączam link do filmu z moim wypadkiem). 

Po dwóch sezonach spędzonych w Rallycross'ie, doskonale wiedziałem czego tak naprawdę potrzebuję od auta. Jako konstruktor samochodów, podjąłem decyzję o budowie prototypowego, idealnego dla mnie, samochodu wyścigowego w specyfikacji RX. 

Razem z grupą przyjaciół oraz załogą Avalon Extreme Racing Team, rozpocząłem budowę najbardziej gorącego i jednocześnie medialnego projektu Forda Fiesty ProTo RX #FiestaProToRX . Za pośrednictwem YT i FB, w budowę auta na bieżąco wtajemniczałem wielu kibiców oraz pasjonatów motoryzacji. 

Dzięki wyjątkowości projektu oraz medialności, pozyskałem wsparcie bardzo ważnych sponsorów i partnerów (to właśnie ich logotypy są na moim aucie wyścigowym). Dzięki współpracy i wsparciu wszystkich zaangażowanych ludzi i firm powstał wspaniały samochód. Fiesta RX już na pierwszych zawodach dowiozła mnie do mety na pierwszym miejscu w klasie oraz mocno "popsuła krew" dwukrotnie mocniejszym autom wygrywając półfinał tej klasy. Cały okres budowy auta oraz pierwszy wyścig to były wspaniałe emocje dla kibiców, naszego zespołu oraz dla mnie. 

W budowę auta zaangażowałem wszystkie moje siły i czas oraz wydałem znaczną część oszczędności. W całym tym ferworze walki sezon wyścigowy rozpoczął się nagle i niespostrzeżenie i nie poradziłem sobie ze znalezieniem sponsorów ani partnerów. Postanowiłem jechać za swoje.
Niestety już po podliczeniu kosztów po pierwszej rundzie, okazało się, że jestem mocno "pod kreską" i nie ma realnej szansy na dokończenie sezonu. Wiedziałem, że bez sponsorów nie ma szans abym mógł przejechać pełen sezon cyklu Mistrzostw Polski Rallycross, do którego budowałem auto. 

Postanowiłem zrezygnować z walki o Mistrzostwo i wystawiłem na sprzedaż moje "samochodowe dziecko". To była dla mnie bardzo trudna decyzja ale wtedy nie widziałem innego wyjścia. Fiesta ProTo RX wylądowała na grupach sprzedażowych na FB. 

Wtedy nastąpił nagły zwrot. To dzięki Wam, Waszym komentarzom, wiadomościom od Was i dzięki mocnym słowom bliskich mi ludzi, zrozumiałem, że mój Motorsport przestał być już tylko MÓJ i stał się NASZ. Stał się naszym Motorsportem. Wielu z Was proponowało chęć wsparcia materialnego dzięki czemu poznałem określenie "crowdfunding" czyli formę współfinansowania projektów przez społeczność. Pojawiła się iskierka nadziei! W ostatniej chwili odstąpiłem od sprzedaży mojego auta i dlatego teraz czytasz moje słowa. Zapraszam do obejrzenia filmów z moim
udziałem i zachęcam do wsparcia projektu "Tytuł Mistrza Polski Rallycross 2021". 

Czy wygram? Tego nie mogę Wam obiecać ale obiecuje, że dam z siebie wszystko. Wierzę, że dzięki Wam stanę na szczycie podium. Niejako staniemy tam razem, w końcu to NASZ motorsport

Zapraszam do mojego świata! 
#goManey 
#MotorsportBezTajemnic 
#PrawdziwySportJestJeden 

dodany
08.07.2021
przez
Maney
50000
budżet własny
140000
budżet potrzebny
500000
wartość samochodu

Budżet na sezon 2024

0 zł 45% 140000 zł
Do celu brakuje 76197 zł
mazowieckie
region
Tor Modlin, Tor Słomczyn, Tor Łódź, Autodrom Ułęż, Rozeta Wróbla
gdzie trenuje
Mistrzostwa Polski Rallycross klasa Super Cars light
gdzie startuje
0 wspierających
wyświetleń: 9190

Czym jeżdżę?

Wspieraj Kierowcę

Uwaga! Moduł wsparcia tymczasowo wyłączony.
Kierowca nie zaktualizował profilu na sezon 2024.

Progi Wsparcia

Próg #1
od 10 zł miesięcznie
- - - - - - -
10 zł miesięcznie przez 3 m-ce lub dłużej? W myśl zasady "grosz do grosza, a będzie kokosza" liczy się WSZYSTKO!!! Jeśli się zdecydujesz na taką sumę wsparcia mojego Motorsportu to znaczy, że zdecydowałeś się przekroczyć granicę bycia kibicem i zaczynasz materialnie wspierać mnie i mój a raczej nasz Motorsport. Serdecznie Tobie za to dziękuję i zapraszam do obserwowania fanpage Avalon Extreme Racing na FB, gdzie na bieżąco będziesz mógł śledzić moje sukcesy i (oby nie) porażki, przeżywać ze mną emocje, którymi się tam szczerze dziele z kibicami. Dodatkowo systematycznie będę szykował drobne gadżety, które mogą trafić do Ciebie.
+ Dodatkowo otrzymujesz dostęp do Prywatnej Grupy gdzie masz kontakt z Kierowcą!
Próg #2
od 50 zł miesięcznie
- - - - - - -
50 zł miesięcznie przez 3 m-ce lub dłużej? To już nie jest najniższy nominał polskiej waluty w banknocie, to już nie są "drobne". W zamian mogę Tobie zaoferować wszystko to co zawiera próg #1 oraz dodatkowo: na masce mojego Rallycrossowego auta miejsce o powierzchni 4 cm2, na którym możesz umieścić co tylko zechcesz. Dowolny symbol, zdjęcie, logo, mały napis - wszystko co tylko przyjdzie Ci do głowy i nie narusza ogólnie przyjętych zasad savoir-vivre ;). Specjalna plansza naklejona na masce mojego auta, będzie zalaminowana więc Twoje miejsce się nie zetrze, nie spłowieje, a ja po każdym weekendzie wyścigowym będę umieszczał zdjęcie planszy na moich social media, także sam będziesz mógł zobaczyć jak wygląda Twój znak na moim aucie. Dodatkowo plansza często będzie widoczna na relacjach fotograficznych i telewizyjnych z zawodów i treningów, w których będę brał udział. To jest symboliczna ilość miejsca ale to właśnie o takie symbole chodzi.
+ Dodatkowo otrzymujesz dostęp do Prywatnej Grupy gdzie masz kontakt z Kierowcą!
Próg #3
od 100 zł miesięcznie
- - - - - - -
100 zł miesięcznie przez 3 m-ce lub dłużej? Pierwszy, trzy cyfrowy nominał. Zielony banknot, którego widok każdemu jest doskonale znany. Jeśli byś taki znalazł leżący na ulicy to z całą pewnością na długo zostało by to w Twojej pamięci i nie raz opowiedział byś o tym swoim bliskim i znajomym. Nie inaczej się stanie jeśli zdecydujesz się wesprzeć mój, a raczej nasz, Motorsport taką kwotą. Mogę się odwdzięczyć wszystkim co proponuje w progach #1 i #2 oraz dodatkowo 100 cm2 powierzchni reklamowej na dachu mojego auta wyścigowego!!! Możesz umieścić tam co tylko zechcesz, możesz wpaść pod nasz namiot serwisowy na zawodach lub do siedziby naszego teamu i złożyć tam własnoręczny autograf, napisać wierszyk ;) lub wkleić tam swoje logo, zdjęcie lub cokolwiek fantazja przyniesie Ci do głowy. Twoje miejsce się nie zetrze, nie spłowieje, a ja po każdym weekendzie wyścigowym będę umieszczał zdjęcie dachu na moich social media - sam będziesz mógł zobaczyć jak wygląda Twój znak na moim aucie. Moje auto zapewne będzie widoczne na relacjach fotograficznych i telewizyjnych z zawodów i treningów, w których będę brał udział, więc może uda Ci się dostrzec swoje 100 cm2 :)
+ Dodatkowo otrzymujesz dostęp do Prywatnej Grupy gdzie masz kontakt z Kierowcą!
Próg #4
od 500 zł miesięcznie
- - - - - - -
500 zł miesięcznie przez 3 m-ce lub dłużej? To najwyższy nominał polskiej waluty. Często dawany bliskim, młodym ludziom jako podarunek na ważne okazje takie jak komunie, urodziny itp. Na tak wysokie wsparcie, może sobie pozwolić tylko osoba bardzo zaangażowana z bliskiego otoczenia więc jeśli się na to zdecydujesz, to właśnie taką osobą się dla mnie staniesz. W zamian mogę się odwdzięczyć wszystkim tym co proponuje w progach #1, #2 i 3# a dodatkowo Twoje miejsce reklamowe na masce oraz dachu może być podkreślone jaskrawą ramką która będzie się wyróżniała. Dostaniesz specjalny identyfikator, z którym będziesz mógł nas odwiedzać w naszej strefie serwisowej na treningach i zawodach. A może będziesz chciał odwiedzić nas z rodziną lub przyjaciółmi w siedzibie naszego teamu? Może dasz się namówić na wspólną przejażdżkę moim samochodem wyścigowym "na prawym" na którymś z moich treningów?
+ Dodatkowo otrzymujesz dostęp do Prywatnej Grupy gdzie masz kontakt z Kierowcą!
Próg #5
od 1000 zł miesięcznie
- - - - - - -
1000 zł miesięcznie przez 3 m-ce lub dłużej? To jest kwota, za którą mogę zaproponować pierwszy pakiet z naszej oferty sponsorskiej. Możesz liczyć na profesjonalne usługi reklamowe rozliczane na podstawie faktury vat. Jednak jeśli zaglądasz tutaj jako osoba prywatna to... ciężko mi uwierzyć, że zastanawiasz się nad tym na poważnie :)
W takim wypadku proponuje wszystko to co w pozostałych pakietach oraz postaram się spełnić możliwie każde Twoje Motorsportwe marzenie. Od tych niecodziennych, czyli np. kręcenie "donatów" moim wyścigowym autem przed Twoim domem w dniu urodzin Twojego dziecka lub rocznicy ślubu, po wspólny wyjazd na zawody jako pełnoprawnym członkiem teamu z przydzielonym stanowiskiem itd.,. Jeśli masz już w głowie jakiś inny pomysł to skontaktuj się ze mną i obgadajmy TO!
+ Dodatkowo otrzymujesz dostęp do Prywatnej Grupy gdzie masz kontakt z Kierowcą!

Inne informacje

Dostęp do Prywatnej Grupy
Kierowca może dać dostęp swoim Sponsorom do Prywatnej Grupy, gdzie będzie kontaktował się i przekazywał istotne wiadomości o swojej działaności. Dostęp do Grupy jest przyznawany automatycznie na cały okres wsparcia, jeżeli został zawarty w progu.

Link Sponsorski
Dodając Link Sponsorski musisz mieć na uwadze to, że Kierowca ma prawo do wstrzymania lub odrzucenia publikacji linku, jeżeli uważa, że nie jest odpowiedni lub kieruje na strony z nielegalnymi treściami. Zawsze dodawaj link, który jest całkowicie zgodny z polskim prawem.

Jakie są ryzyka, o czym warto pamiętać?
Przed wpłatą warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, dlatego przekazując dobrowolne wspacie Twojemu ulubionemu Kierowcy, pamiętaj:
- realizacja celów przez Kierowcę może nie zostać spełniona i nie jest gwarantowana (np. przez zdarzenia losowe, uszkodzenie auta lub po prostu nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń),
- realizacja nagród lub innych profitów, opisanych w progach może być limitowana (np. wysłanie zdjęcia z podpisem, przekazanie produków, co-drive, dzień na torze),
- Kierowca może zmienić dziedzinę motorsportu, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej,
- przez cały okres wsparcia możesz mieć dostęp do zamkniętej grupy Wspierających (jeżeli została dodana do progu), dzięki czemu Kierowca może informować Cię o spontaniczynych atrakcjach, nieuwzlędnionych w progach,
- nasi Moderatorzy regularnie sprawdzają profile Kierowców, dlatego staramy się minimalizować wszelkie ryzyka.

Chcesz potrenować na
Torze Kielce?
zobacz więcej