Nasza strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb, więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Karting: Kielecka Liga Kartingowa : Wakacyjna rywalizacja w E1 Gokart


Ekipa mieszczącego się przy ul. Karola Olszewskiego 19D kieleckiego toru kartingowego E1Gokart oraz serwis PROkarting.pl zapraszają na specjalną, wakacyjną edycję Kieleckiej Ligi Kartingowej, której pierwsza runda rozpocznie się 19 lipca o godzinie 19.00. Już od 17.00 można brać udział w oficjalnych treningach.
Podobnie jak regularna Kielecka Liga Kartingowa, są to zawody otwarte dla wszystkich chętnych, a do rywalizacji można dołączyć w dowolnym momencie sezonu.

W facebookowym wydarzeniu (https://www.facebook.com/events/125993349573696/) organizatorzy rozpisali pełen kalendarz Edycji Specjalnej - Wakacje 2021:
I & II Runda: 19/07/2021 
III & IV Runda: 2/08/2021 
V & VI Runda: 16/08/2021 
VII & VIII Runda: 30/08/2021. 

Wpisowe na każdą z rund wynosi po 129 zł. Wpłata i zapis możliwe są w recepcji aż do momentu rozpoczęcia danej rundy. Od 17:00 do 19:00 trwają oficjalne treningi, na które można zarejestrować się przez stronę zawody.e1gokart.pl (formularz aktywuje się dokładnie na 14 dni przed zawodami).
19:00 to zakończenie zapisów na daną rundę i początek trwającej do 22:30 rywalizacji. Jej pierwszym etapem są kwalifikacje w formacie 3x6 okrążeń po małej (obejmującej tylko halową część toru) pętli. Zawodnicy dzieleni są na grupy kwalifikacyjne na podstawie czasów uzyskanych w oficjalnych treningach. Brak uczestnictwa w treningach wiąże się ze startem do kwalifikacji wraz z osobami, które osiągnęły najsłabsze wyniki. Obowiązuje doważanie do min. 90 kg, przy czym dostępne na torze odważniki pozwalają na zwiększenie masy gokartów o maksymalnie 30 kg. Jeżeli nie jest to wystarczające do wypełnienia wymogów, zawodnik musi we własnym zakresie zwiększyć obciążenie gokartu.
W Edycji Specjalnej - Wakacje 2021 wprowadzono kilka nowych rozwiązań regulaminowych, których celem jest uatrakcyjnienie rywalizacji :
• wynik kwalifikacji do wyścigu nr 1 wyliczany będzie jako suma dwóch lepszych spośród najlepszych czasów z każdego z trzech segmentów kwalifikacji;
• wynik kwalifikacji do wyścigu nr 2 wyliczany będzie w analogiczny sposób, ale na podstawie dwóch lepszych z drugich rezultatów każdego z segmentów;
• występuje Joker Kart, czyli możliwość zamiany wylosowanego na dany etap wyścigu gokartu na nienależący do puli gokartów dostępnych w losowaniu Gokart X, którego numer nie jest znany uczestnikom.

Wyniki kwalifikacji decydują o przyporządkowaniu zawodników do poszczególnych wyścigów finałowych- najlepsi startują w finale A (jest to ok. 10 kierowców- liczba zależna od aktualnych możliwości, określana na danej rundzie i komunikowana na odprawie sędziowskiej), kolejna grupa w finale B, itd.
Wyścigi finałowe liczą nie mniej niż 10 okrążeń po dużej pętli lub, przy niesprzyjających warunkach pogodowych, 20 okrążeń po małej pętli.
W klasyfikacji generalnej pod uwagę brani będą zawodnicy, którzy wezmą udział w min. 4 rundach. Podstawą punktacji stanie się 6 najlepszych wyników danej osoby, co oznacza odrzucenie dwóch najgorszych rund lub nieuwzględnienie dwóch nieobecności.
Nagrody przyznawane są pierwszym pięciu zawodnikom klasyfikacji generalnej sezonu oraz, na każdej rundzie :
• kierowcom, którzy zajmą I, II i III miejsce w klasyfikacji danej rundy;
• osobom, które znajdą się na podium w “finale B", "finale C", itd.
• najszybszemu uczestnikowi mieszczącemu się w klasyfikacji "Senior" (powyżej 35 roku życia)
• najlepszej zawodniczce rundy.
Zawody zaliczane są do ogólnoświatowego rankingu producenta gokartów SODI. By dołączyć do tego rankingu, należy utworzyć profil kierowcy poprzez stronę:
http://www.sodiwseries.com/en-gb/become-sws-driver.html.

Kontakt z organizatorem Kieleckiej Ligi Kartingowej :
+48 797 383 710
[email protected]
dodany
15.07.2021
przez
A57SC
Aktualności / Artykuły
rodzaj
Karting
kategoria
0 ma w schowku
wyświetleń: 455

Dodane wcześniej