Nasza strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb, więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Wyścigi: Trophée Andros z udziałem Sébastiena Loeba - Nie zapominamy o legendach!

Już 29 stycznia ok. 10 (godzina rozpoczęcia transmisji nie jest jeszcze podana) warto odwiedzić stronę relacji live Trophée Andros

Właśnie tego dnia odbędzie się finał sezonu legendarnych francuskich wyścigów na lodzie. Dodatkowe napięcie do rozgrywającej się między trzema zawodnikami walki o mistrzostwo w koronnej kategorii Elite Pro wprowadzi występujący gościnnie Sébastien Loeb.


Lubimy oglądać serie motorsportowe, które kiedyś gościły w dużych telewizjach i na stronach pism motoryzacyjnych, a obecnie cieszą się popularnością w konkretnym kraju lub w grupie pasjonatów. Kto wrócił po latach do DTM, gdy w serię tę włączył się Robert Kubica, ten stracił genialny pojedynek Glock-Paffett w 2018 roku.


Kto „zgubił z radaru” WTCR, temu trudniej czerpać inspirację od 60-letniego, wciąż bardzo szybkiego Gabriele Tarquiniego. Kto (być może z powodu całkowitej elektryfikacji aut w tej serii) zapomniał o Trophée Andros, ten w ubiegły weekend przegapił występ Miss Francji Maëvy Coucke za kierownicą w kategorii Andros Star, a teraz ... ma okazję nadrobić trochę zaległości i zobaczyć Sébastiena Loeba w jego pierwszym występie po drugim miejscu w Dakarze i błyskotliwym zwycięstwie w Rajdzie Monte Carlo.
Dziewięciokrotny rajdowy Mistrz Świata zamiesza w i tak niezwykle interesującej rywalizacji. Złożony system rankingowy Trophée Andros, w którym o miejscu na koniec rundy decyduje suma punktów z dwóch rund kwalifikacyjnych, Super Pole’u i jednego z finałów („Super Finale” dla pierwszej ósemki, „Finale” dla drugiej) zaowocował (właściwe słowo w przypadku serii sponsorowanej przez producenta soków) działającymi na wyobraźnię tabelami przed rozstrzygającą rundą.

Na stronie prowizorycznych wyników czytamy
  1. Aurélien Panis 522

  2. Jean Baptiste Dubourg 519

  3. Yann Erlacher 519

Komunikat organizatora przypomina jednak, że liczy się tylko dziewięć najlepszych rund danego zawodnika, co prowadzi do sytuacji:
  1. Jean Baptiste Dubourg 475

  2. Aurélien Panis 474

  3. Yann Erlacher 473

Niezwykle zacięta walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, synowie francuskich zawodników Formuły 1 Aurélien Panis i Nicolas Prost, występy Romaina Grosjeana czy samego Oliviera Panisa, sympatyczna i waleczna Clementine Lhoste w kategorii Elite, motocyklowy, wciąż spalinowy, AMV Cup z przebojowym Vivienem Gonnetem na Husquarnie 450, a teraz jeszcze Sébastien Loeb świeżo po zwycięstwie w Monte Carlo. Trophée Andros naprawdę warto oglądać!
źródło: Foto: AFP/ VALERY HACHE / AFP
dodany
25.01.2022
przez
tolo
Aktualności / Artykuły
rodzaj
Wyścigi
kategoria
0 ma w schowku
wyświetleń: 365

Dodane wcześniej