Nasza strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb, więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Rajdy: Pożegnanie Grzegorza Chmielewskiego


17 listopada 2022 roku odszedł Grzegorz Chmielewski- dziennikarz motoryzacyjny i zawodnik rajdowy (https://www.ewrc-results.com/profile/194920-grzegorz-chmielewski/, https://www.ewrc-results.com/coprofile/146111/ ). Jego teksty pojawiały się m.in. w „Motorze”, „Auto Motor i Sporcie”, miesięczniku „WRC” i informatorze rajdowym „Superoes”. Na falach radiowych pojawiał się w magazynie „Za kierownicą” w III programie Polskiego Radia, w Rozgłośni Polskiego Radia w Krakowie, w RMF oraz w Radiu Kierowców I programu Polskiego Radia.
Jako autor lub współautor brał udział w tworzeniu kilkunastu książek: „Ewa i Sobiesław Zasada. Safari Rally Kenia”, „Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu”, „Serpentyną na szczyt”. „Szkice na stulecie polskich wyścigów górskich”. Odgrywał jedną z głównych ról w przygotowaniu serii „Biblioteka Auto Klubu Dziennikarzy Polskich”. Jako inicjator i kluczowy autor pracował nad wydawanym w ramach tej biblioteki „Pocztem polskich automobilistów”. Choć angażował się weń do ostatnich dni, niestety nie doczekał wydania ostatniego ze swych dzieł „Alfabetu warszawskich automobilistów”.
Grzegorz Chmielewski to Ojciec Mistrza Polski w rajdach i w cyklotrialu- Jana Chmielewskiego. Utytułowany zawodnik, który był m.in. rewelacją Rajdu Barbórka w 2010 roku, pożegnał swego Tatę słowami:

 „Byłeś moim przewodnikiem nie tylko na rajdach… byłeś ze mną na każdym stopniu sportowej kariery. Nie wiem ile tytułów zdobyliśmy na rowerze i w samochodzie, ale to Ty mnie tego uczyłeś.
Dziękuję Tatusiu”.

Źródło zdjęcia: strona Auto Klubu Dziennikarzy Polskich

Grzegorza Chmielewskiego upamiętnili m.in. organizatorzy i uczestnicy 46 Rajdu Cieszyńska Barbórka.
Msza św. żałobna odprawiona zostanie 21 listopada 2022 r. o godzinie 14.20 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim. Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji i o datki na Hospicjum św. Łazarza (wolontariusz z puszką będzie przy Kaplicy).
źródło: https://pzm.pl/news/2022/rajdy/grzegorz-chmielewski-1661946-17112022
Chcesz potrenować na
Torze Kielce?
zobacz więcej